05.04.2024r.  Inspektor Jakości w Lublinie nałożył karę 1,5 mln zł na importera za wprowadzenie na rynek zafałszowanych artykułów rolno-spożywczych z Ukrainy, m.in. rzepaku technicznego. Decyzja nie jest prawomocna.

Sprawa dotyczy zidentyfikowanych przypadków wprowadzania do obrotu przez przedsiębiorcę artykułów rolno-spożywczych o znaczącej wartości, zafałszowanych co do pochodzenia i właściwości. Stanowi to naruszenie ustawy o jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych.

Sprawą objęte jest również postępowanie karne pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Rzeszowie.

08.04.2024r Od września 2021 r. w UE i Wielkiej Brytanii trwa epidemia salmonellozy. Do 15 marca 2024 r. zgłoszono 300 przypadków, z czego najwięcej w Wielkiej Brytanii (173). Jedna osoba zmarła.

Źródłem zakażenia prawdopodobnie jest mrożony gotowany na parze filet z piersi kurczaka produkowany na Ukrainie. Zanieczyszczone partie zostały przywiezione do UE i Wielkiej Brytanii.

Okres przydatności do spożycia skażonego mięsa upłynął w listopadzie i grudniu 2023 r., a ostatnie przypadki wykryto w październiku 2023 r. w Finlandii i w lutym 2024 r. w Wielkiej Brytanii.

Mimo wdrożenia środków kontroli, nadal istnieje ryzyko nowych infekcji.

Ukraina poinformowała o wdrożeniu środków naprawczych w zakładzie produkującym skażone mięso.

Aktualności 

 

Jak zacząć wdrożenie IFS ? 

    Nasza oferta

KONTAKT

Doradztwo dla Firm

Verso Konsulting

ul. Kajki 48

62-600 Koło

tel.  515.251.504   (Pn-Pt; 9-17)

mail: biuro@versokonsulting.pl

IFS Broker.

ISO 22000.

Alerty prawne.

Nie daj wyprzedzić się Konkurencji

Rozwijaj biznes. Zdobywaj nowe rynki

Wybierz inny standard​

Kariera.

GMP+.

Badania.

ZKP.

HACCP.

IFS Food.

    Nasza oferta

Verso Konsulting

ul. Kajki 48

62-600 Koło

tel.  515.251.504   (Pn-Pt; 9-17)

mail: biuro@versokonsulting.pl


Jak skorzystać z usługi ?

Napisz lub zadzwoń do nas. Po ustaleniu kilku szczegółów przedstawimy Ci ofertę współpracy.

Certyfikacja się opłaca

 

Dzięki wdrożeniu i certyfikowaniu systemu Twoja firma prócz spełnienia wymagań prawnych w przypadku HACCP czy ZKP spełni wymagania dla dostawców dużych sieci handlowych w przypadku IFS co przede wszystkim umożliwi Twojej firmie zdobycie nowych rynków, partnerów handlowych. Współpracujemy z renomowanymi jednostkami certyfikującymi uznanymi zarówno w Europie i na świecie.

 

Jak działamy

 

W ramach współpracy pomagamy naszym Klientom rozwiązać problemy dotyczące wdrożenia systemów zarządzania. Dzięki kompleksowej usłudze

Twoja firma dostaje optymalny system w oparciu o nasze wieloletnie doświadczenia i znajomość najlepszych praktyk branżowych wykorzystując głęboką wiedzę i umiejętności naszych konsultantów. Do każdego wdrożenia podchodzimy indywidualnie tak aby zmaksymalizować korzyści dla Twojej organizacji.

 

 

 

Pozostałe usługi​

KONTAKT

Kontakt

Inne Standardy

 

© 2021 created with VersoGraph

Doradztwo dla Firm

Verso Konsulting

ul. Kajki 48

62-600 Koło

tel.  515.251504   (Pn-Pt; 9-17)

mail: biuro@versokonsulting.pl

zadzwoń lub napisz

Verso Konsulting

ul. Kajki 48

62-600 Koło

tel.  515.251504   (Pn-Pt; 9-17)

mail: biuro@versokonsulting.pl

    Nasza oferta

 IFS . HACCP ISO. ZKP.

IFS Broker

IFS Broker jest standardem audytowania skierowanym dla firm prowadzących działalność z zakresu handlu i importu artykułów spożywczych. Tym samym dotyczy on importerów, agencji handlowych i brokerów.                                                             

IFS Broker ma na celu ocenę zdolności  do spełnienia wymogów bezpieczeństwa żywności i wykazania należytej staranności. Normy dotyczą przede wszystkim właściwych warunków wypełnianych na etapie skupu produktów, ich przechowywania i dalszej sprzedaży. ​Standard wymaga, aby firma wdrożyły odpowiednie środki, a także, aby ich dostawcy działali zgodnie z wymogami bezpieczeństwa i jakości produktów. Firmy  muszą również zapewnić, że dostarczone produkty spełniają ustalone specyfikacje. Wymogi gwarantują bezpieczną i efektywną współpracę dla usługodawców i klientów.

IFS - International Featured Standards, Międzynarodowe Standardy Żywności jest jednym z uznanych na skalę międzynarodową systemowych podejść do zarządzania. 

IFS Broker - najwyższy standard

W Europie IFS Broker jest najważniejszym standardem dla dostawców dużych sieci handlowych. Normy IFS są respektowane w Polsce, w Niemczech czy Szwajcarii. Dotyczą one przede wszystkim produkcji i przechowywania produktów spożywczych. Niemniej, przestrzegają ich też firmy transportowe czy producenci produktów kosmetycznych. Coraz częściej w celu nawiązania współpracy należy udowodnić spełnianie wymagań IFS poprzez niezależną certyfikację standardu IFS Broker.

Dlaczego standard IFS Broker to najlepszy wybór dla Twojej firmy? :

  • Certyfikacja zgodnie z IFS Broker pozwoli Twojej firmie zaspokoić potrzeby jej krajowych i międzynarodowych partnerów handlowych.

  • Umożliwia zdobycie nowych rynków, partnerów handlowych.

  • Poprawia bezpieczeństwo żywności.

  • Spełnienia wymagań międzynarodowej normy.

  • Obniża koszty

  • Poprawia poziom zaufania kontrahentów, klientów, dostawców i jednostek kontrolujących.

Jak wdrażamy IFS Broker?

Nasi eksperci kompleksowo przygotują i przeprowadzą Twoją firmę przez cały proces wdrożenia aż do certyfikacji systemu IFS Broker. Poza działaniami teoretycznymi, jak szkolenia czy doradztwo, pomożemy Ci też przygotować plan przystosowany do potrzeb przedsiębiorstwa. Standardy IFS, w tym IFS Broker, wiążą się z prestiżem, ale i wysokimi wymaganiami wobec przedsiębiorców. Nasze wieloletnie doświadczenie, poparte latami praktyki, pozwoli Ci wprowadzić firmę na nowy, międzynarodowy poziom!


Skontaktuj się aby uzyskać więcej informacji

 

Aktualności 

 

zadzwoń lub napisz

Doradztwo dla Firm

 Darmowa wycena

© 2023 created with VersoGraph

Doradztwo dla Firm

Verso Konsulting

ul. Kajki 48

62-600 Koło

tel.  515.251504   (Pn-Pt; 9-17)

mail: biuro@versokonsulting.pl

Standardy

 

Doradzamy.

BRC, IFS, IFS LOGISTICS, IFS LOGISTIC, IFS FOOD, IFS BROKER, Certyfikacja IFS Food, Certyfikacja IFS Logistics, Certyfikacja IFS broker,
standard IFS, ifs certyfikat, konsultant ifs, certyfikat ifs, ifs transport